Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için website arayüzümüzü güncelliyoruz!

Güvenli ve yüksek kapasiteli yedekleme çözümleri

Yedekleme günümüz işletmelerin genellikle göz ardı ettikleri ancak sorun anında paha biçilemeyen IT gereksinimlerinden birisidir. Günümüzde bir çok işletme ihtiyacı IT sistemleri üzerinde karşılanıyorken bu sistemlerin olası problemlere karşı hazırlıklı olması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Kapteyan bu noktada sizlere güvenli ve yüksek kapasiteli yedekleme çözümleri sunar. İster Netinernet Veri Merkezi’nde barınsın, isterse kendi lokasyonunuzdaki sistem odasında barınıyor olsun, her türlü IT altyapınızın yedekleme işlemlerini bizim ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yedekleme Çözümlerimiz

  • İşe Özel Yedekleme Politikası ve Planlama
  • FTP ve sFTP Üzerinden Yedekleme
  • Distributed Object Storage Üzerinden Yedekleme
  • Periyodik İşletim Sistemi İmajı
  • Coğrafi Yedekleme Çözümleri
  • Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) Çözümleri

Yedekleme hizmetlerimiz için hemen başvurun.

Yedekleme hizmetinde kullanılan sunucular güvenilir mi?

Basit ve kolay kullanım sunan Directadmin Reseller kontrol paneli ile birden fazla sitenizi barındırabilir ve müşterilerinize hosting paneli verebilirsiniz. İstediğiniz an yeni hosting oluşturabilir, hosting hesabını askıya alabilir, silebilir veya yedekleyebilirsiniz. Bir reseller kullanıcısı için tüm özelliklerin bulunduğu Directadmin paneli size aradığınız tüm özellikleri tek bir platformda sunmaktadır.

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) nedir?

Felaketten kurtarma hizmeti doğal veya insan kaynaklı oluşan felaketlerin uygulamalarınızın teknolojik alt yapısını ve bağlı bulunduğu sistemlerin çalışmaya devam ettirilmesini sağlayan bir dizi politika ve prosedürü içeren yedekleme çözümüdür. Kritik öneme sahip işlerde kullanılmaktadır.

Coğrafi yedekleme hizmetinde kullanılan lokasyonlar nedir?

Denizli'de yer alan veri merkezimiz dışında yurt içi ve yurt dışında 11 farklı lokasyon kullanılmaktadır. Türkiye içerisinde Ankara ve İstanbul, Türkiye dışında ise Almanya, Hollanda, Amerika, Fransa, Singapur, Hong Kong ülkeleridir.

Distributed Object Storage nedir?

Amazon S3 servisinin ufak bir klonu olan servisimizde programlama dillerinde Amazon S3 için yazılmış bileşenleri ekstra kod yazmak zorunda olmadan neslesel depolama hizmetlerinden faydalanmanızı sağlayan PaaS servisimizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile alakalı sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

— Yedekleme hizmeti nedir ?

Yedekleme hizmeti, linux ve windows işletim sistemine sahip sanal sunucularınız, ve dedicated (fiziksel adanmış) sunucularınız için günlük yada haftalık olarak sistem yedeği alınma hizmetidir.

— Yedekleme hizmeti güvenilir midir ?

Yedekleme servisimiz üst düzey donanımlar üzerinden yapılmaktadır. Ayrca yedekleriniz güvenilir ve yedekli olarak çalışan bir sunucuda depolanmaktadır.

— Bu hizmet kimlere yöneliktir ?

Kapteyan üzerinden Fiziksel yada Sanal sunucu alan tüm müşterilerimiz bu hizmetten yararlanabilir.