Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için website arayüzümüzü güncelliyoruz!

WHM Kontrol Paneli

Reseller hosting satın aldığınızda tüm hosting hesaplarınızı WHM panel üzerinden yönetebilir, tüm kullanıcılarınız için ayrı, ayrı cPanel kontrol paneli erişimi açabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde hosting hesaplarınızı limitlendirmek, yönetmek çok kolaydır.

Kullanıcı Hesapları

Kullanıcı hesapları oluşturun ve yönetin. Özel fiyatlandırma katmanları oluşturun ve paket seçenekleriniz ile müşterilerinizin sitelerini daha iyi yönetmesine olanak sağlayın.

Cloudlinux CageFS

Cloudlinux CageFS ile hesap bazlı limitlemeler yapılarak tüm sitelerin eşit kaynak kullanması sağlanır. Ayrıca CageFS özelliği sayesinde tüm hesapların verileri birbirinden izole saklanır.

Config Exploit Scanner (CXS)

Sunucu üzerinde yüksek güvenlik sağlar ve anlık olarak atılan tüm dosyaları tarama özelliği vardır.Geniş veri tabanı sayesinde kötü amaçlı yazılımlara karşı %99 koruma sağlar.

Her Site için Ayrı Kaynak

Paylaşımlı sunucularımızda size sunulan işlemci ve bellek kaynakları reseller paketlerinde her bir siteye ayrı ayrı sağlanır. Siteleriniz kaynak tüketimi olarak birbirlerini etkilemez.

Dosya Yönetimi

Dosyalarınızı kolayca düzenleyebilir ve yedekleyebilirsiniz. Directadmin yedekleme özelliği sayesinde sitenizin tam yedeğini hızlı bir şekilde alabilir ve indirebilirsiniz..

Teknik Özellikler

Paketlerimizin detaylı teknik özellikleri

  Reseller I Reseller II Reseller III Reseller IV
Paket Özellikleri
Disk Kotası 8 GB 16 GB 32 GB Limitsiz
Aylık Bandwith Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Açılabilir cPanel Hesabı 10 25 50 100
FTP Hesabı Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
E-Posta Hesabı Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Veritabanı Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Özel IP Desteği Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel
Alt Alan Adı (Subdomain) Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Parked Domains Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
Inode Limiti * 200.000 250.000 300.000 350.000
PHP Versiyonu Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel Opsiyonel
Maksimum CPU %35 %40 %40 %50
Maksimum Ram 1 GB 1 GB 2 GB 2 GB
Kontrol Paneli Linux cPanel Linux cPanel Linux cPanel Linux cPanel
Let’s Encrypt™ SSL Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz
Saatlik Mail Gönderimi 100 150 200 250
Diğer Özellikler
Ekstra Spam Mail Koruması
Premium Antivirüs Taraması
Kolay Script Kurulum
CloudLinux Teknolojisi
Ücretsiz Taşıma
Yedekleme Haftalık Haftalık Haftalık Haftalık
Lokasyon Türkiye Lokasyon Türkiye Lokasyon Türkiye Lokasyon Türkiye Lokasyon
İşlemci Intel Xeon E5 Sunucular Intel Xeon E5 Sunucular Intel Xeon E5 Sunucular Intel Xeon E5 Sunucular
Satın Al Satın Al Satın Al Satın Al

Karar vermekte zorlanıyor musunuz ?

İhtiyacınıza yönelik paketi seçmek için bizimle irtibata geçin.

WHM Kontrol Paneli

Reseller hosting satın aldığınızda tüm hosting hesaplarınızı WHM panel üzerinden yönetebilir, tüm kullanıcılarınız için ayrı, ayrı cPanel kontrol paneli erişimi açabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde hosting hesaplarınızı limitlendirmek, yönetmek çok kolaydır. WHM ile gelen özelliklerden bir kaçı şunlardır;

 • Web Hosting Kullanıcı Hesapları
 • Whitelabel Olarak Özelleştirme
 • Tek tık ile Script Kurulumu
 • Hesap Limitlerine Tam Erişim
 • Sunucu Kaynaklarını İzleme
 • Hesap Kaynaklarını İzleme
 • Gelişmiş DNS Yönetimi
 • Paket Oluşturma ve Yönetme

CloudLınux İşletim Sistemi

CloudLinux, web hosting kullanıcolarını birbirlerinden izole derek sunucu kaynaklarını kullanıcılar arasında paylaştıran, bu sayede sunucuların kararlılığını ve güvenliğini geliştiren ticari bir işletim sistemidir. CloudLinux ile gelen özellikler kısaca şu şekildedir;

 • Kullanıcı Kaynak İzolasyon
 • KernelCare ile Kesintisiz Update
 • CageFS ile Kapsülleme
 • SecureLinks ile Symlinks Koruması
 • PHP Versiyonlarını Seçebilme İmkanı
 • MySQL Governor ile Stabil MySQL
 • Kullanıcılar için Disk IO Kontrolü
 • İşlemi, Bellek ve Uygulama Kontrolü

Lıtespeed Web Server

Litespeed web sunucusu, Apache web sunucusu yerine tercih edilen yüksek performans sağlayan en popüler dördüncü web servislerinden biridir. Aynı zamanda en çok tercih edilen bir numaralı ticari web sunucusudur. Litespeed kullanan web sitelerinin performansı artarken kaynak kullanımları da düşmektedir. Litespeed ile gelen temel özellikler şunlardır;

 • Yeni HTTP/2 Protokol Desteği
 • ModSecurity İstek Filtreleme
 • Harici Uygulama Kaynak Kontrolü
 • Symlinks Güvenlik Kontrolü
 • GZIP ile bant genişliği tasarrufu
 • Hızlı çalışan .HTACCESS desteği
 • Kesintisiz Güncelleştirme
 • CloudLinux OS ile Tam Uyumluluk

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile alakalı sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

— Reseller nedir ?

Reseller, kiralamış olduğunuz webalanı, trafik ve sunucu kaynaklrını başka sitelere de kullandırabilmenizi (veya satabilmenizi) sağlayan web hosting türüdür. Reseller hosting ile birden fazla site barındırabilirsiniz. Her site için ayrı hosting paneli olacak ve böylece sizde müşterinize hosting paneli verebileceksiniz. Çok fazla sitesi bulunan kişi veya kuruluşlar için uygundur. Windows ve linux sunucular reseller hosting için uygundur. Reseller hosting, türkçe olarak bayi hosting (toplu site barındırma) olarak isimlendirilir. Reseller hizmeti toplu hosting alımı olarak sayılabilir. Fiyatı çok daha uyguna gelmektedir. Bayi panelinden açılan hosting paketlerine istediğiniz gibi şifre koyabilir daha sonra değiştirebilirsiniz. Kendinize özel hosting paketleri hazırlayıp düzenli bir şekilde paket özelliklerine göre gruplandırma yapabilirsiniz. Reseller hizmetinde sunucu yönetimi webkur çalışanları tarafından yapıldığı için sunucu yönetimi ile ilgili ek bir yükünüz olmaz. Her bir hosting hesabı için default olarak %100 cpu kullanım hakkı verilmektedir. devamlı olarak %100 cpu kullanan siteler sunucuda diğer sitelerin yavaşlamasını engellemek için gerektiğinde %25 olarak limitlendirilmektedir.

— Kendi Ns adreslerinizi kullanmak (ns1.siteniz.com)

Kapteyan bayi (reseller) hizmetlerinde bayilerinin kendi ns adreslerini kullanmasına olanak tanımaktadır.

Bayi paketlerinde kendinize özel name server adresi oluşturabilirsiniz. Name server adreslerinizi domain adreslerinize tanımlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kendi name server adresini kullanan müşterilerimiz hosting hesaplarının dns ayarlarından sorumlu olacaktır. Panel otomatik dns oluştursa da olabilecek dns sorunlarına karşı dns dosyalarını kontrol etmeleri önerilir.

Böyle bir zorunluluğunuz olmadığı sürece tansiyemiz kapteyan name server sunucularını kullanmanızdır. Bayi paketi alan tüm müşterilerimiz (panel çeşidine göre) için ns adresleri sistem tarafından otomatik olarak ayarlanmaktadır. Ayrıca alan adı yönetim sayfanızdan tanımlanan A name adreslerinin çalışması için alt dns oluşturmalı ve size yollanan email'deki iplere göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Konuyla ilgili bilginiz yoksa teknik destek ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

— Neden Reseller ? (Bayilik sistemi)

Hosting satışı yapabilmek Hosting maliyetlerini azaltmak Hosting hizmeti verebilmek İstenildiğinde kimseden izin almadan anında hosting oluşturabilmek Birden fazla sitesi olan kişilerin tüm sitelerini tek bir panel üzerinden yönetmelerini sağlamak Webtasarım hizmeti veren firmaların müşterilerinin yaşadığı bir problemde kendilerinin o anda sorunu çözebilmesi için sistemdeki sitelerinin işlemlerine müdahale edebilmesi (dns ayarları, özellik kısıtlamaları gibi) Daha çok alan daha çok trafik daha az maliyet Daha fazla Bilgi için sitemizden destek bildirimi oluşturmanız halinde sorularınızı zevkle yanıtlayacağız

— Reseller hizmeti alıyorum. Müşterilerim sizden destek alabilir mi ?

Bayilik hizmetleri, gizlilik politikamız ve güvenlik politikamız ve aynı zamanda hizmet politikamız gereği, Bayilerimizin müşterilerine kendilerinin destek vermeleri gerekmektedir. Bayilerimizin müşterileri bizleri aradığında biz destek vermeyiz. Nedenleri : Bizim müşterimiz sizsinizdir. Sizin müşterileriniz de sizin sorumluluğunuzdadır. Müşterinizin sitesiyle ilgili problemler, sizin sorumluluğunuzdadır. Peki çözemezsem ? Çözemediğiniz problem hosting servisleriyle ilgili bir sorunsa bize ticket (Yardım talebi) oluşturabilirsiniz. Sizin çözemediğiniz hosting sorunları için destek ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

— Reseller Hangi Konularda Destek Alabilir?

Reseller hosting (bayi hosting) Hizmetinde , gerekli olan tüm yetkiler reseller hesabına verilmiş durumdadır. Reseller kullanıcısı kendi müşterilerine hizmet sunması gerekmektedir. Yetkisinin dışında kalan işlemler için teknik destek ekibimizden destek isteyebilir. Reseller hesap sahipleri script kurulumları veya kodlama ile iglili teknik destek verilmez. Sunucu servisleriyle ilgili bir problemle karşılaştığında teknik destek talep edebilir.

— Reseller Hosting yetkileri nelerdir?

RESELLER SAHİBİNİN YETKİLERİ Reseller hesap sahibi sitediği zaman yeni bir hosting açabilir İstediği zaman hosting hesabı silebilir hosting hesabını askıya alabilir hosting paketi oluşturabilir, düzenleyebilir hosting şifrelerini değiştirebilir, hosting hesaplarına çeşitli yetkiler verebilir veya kısıtlayabilir hosting hesaplarının dns dosyalarını düzenleyebilir mail servisleri ile ilgili işlemler yapabilir Kendi sistemine dahil ederek API çağrılarını kullanabilir Hesabındaki yetkili olduğu statik ip adresini istediği bir siteye tahsis edebilir.

— Yedek alıyormusunuz?

Kapteyan tüm sunucuları özel yedekleme ünitesine periyodik olarak yedeklemektedir. Yedekleme sisteminde son alınan yedek bir önceki yedeğin üzerine yazılmaktadır. Sitenizde bir hata yaptığınızda Backup açma işlemi talepe debilirsiniz. Backup açma işlemi nadir olarak istendiğinde bir ücret talep edilmez. Birden fazla backup işlemleri olduğunda destek ekibi meşguliyeti nedeniyle extra restore işlemi için faturalandırma yapılır.

— Sunucuya ssh veya uzak masaüstü gibi erişimlerim olacak mı?

Reseller sunucuları paylaşımlı sunuculardır. Sizin siteleriniz haricinde farklı reseller hizmeti alan müşterilerimizinde siteleri barınır. Reseller müşterileri sunuculara ssh veya uzak masaüstü gibi erişime sahip olmazlar. ssh veya uzak masaüstü erişimine sahip olmanız için yönetimi sizde olan bir sunucunuz olması gerekir. Yönetimi sizde olan bir sunucu için sitemizden vps, vds veya dedicated sunucuları inceleyebilirsiniz.

— Reseller panelini herkes kullanabilir mi ?

Reseller hosting panelleri cpanel veya plesk panel olsun herkesin kolay kullanabileceği şekilde tasarlanmış moduler yapıya sahiptir. Hosting oluşturma, paket oluşturma veya düzenleme, silme gibi tüm işlemleri panel üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. ;Panel kullanımıyla ilgili çözemediğiniz bir işlem olduğunda teknik destek ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

— Reseller panelinin demosu var mı ?

Reseller panelinin demosunu güvenlik nedeniyle sunmamız mümkün değildir. Reseller hosting hizmetlerinde siparişiniz ödemenin ardından aktif olur. Reseller hesabınız aktif olduktan sonra hemen giriş yapıp 3 gün boyunca denemeler yapabilirsiniz. Hoşunuza gitmediğinde veya herhangi bir nedenle 3 gün içinde geri iade talep edebilirsiniz.

— Reseller sunucularında hangi işletim sistemi kullanılır ?

Sipariş verirken işletim sistemi olarak linux platform seçebilirsiniz. Linux sunucularda güncel centos sürümü, kullanılmaktadır.