Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz.

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için website arayüzümüzü güncelliyoruz!

Lider Markalardan Sunucular

Son Teknoloji Sunucular

Değerli verilerinizin güvenliğini önemsiyoruz. Donanım söz konusu olduğunda taviz vermiyoruz. Sunucularımız piyasadaki en titiz endüstriyel standartlara göre soğutulur ve sertifikalı veri merkezlerimizde barındırılır. Temel işimize odaklanmayı ve mümkün olan en iyi ve en yüksek kaliteyi sunmak için Dell, HP veya IBM ile çalışmayı tercih ediyoruz.

Premium Network

Dedicated Server üzerinde tamamen birbirine bağlanmış yüksek performanslı, ultra hızlı ve güvenilir bir ağ işletiyoruz. AS207429 ağımız, piyasadaki en gelişmiş markası olan juniper network ürünleri kullanmaktayız.

NVME ile Performans

Kapteyan'ın premium sunucu serisi, en yeni NVMe SSD sabit diskleriyle de yükseltilebilir. NVMe (Volitil Olmayan Bellek express) SSD, SAS (seri bağlı SCSI) ve SATA arabirimlerinde yaşanan darboğazları aşarak sürücüdeki kullanılabilirliği artırmanıza olanak tanır. NVMe SSD, G / Ç (Giriş / Çıkış) yükünü azaltır ve çoklu, uzun komut kuyrukları ve azaltılmış gecikme dahil olmak üzere çeşitli performans geliştirmeleri sunar.

Veri Merkezi Çözümleri

Tüm fiziksel sunularımız, Türkiye'de iki farklı verimerkezinde bulunmaktadır. İstanbul/Vodafone ve Denizli/Netinternet olmak üzere her aksiyona hazır durumdadır. Denizli'de Tier2+ sertifikasına sahip veri merkezinde barındırılmaktadır. İstanbul lokasyonumuz da ise Tier3+ sertifikasına sahip veri merkezinde barınma sağlanmaktadır. Tamamı yedekli network alt yapısı ile kesinti ya da yavaşlama gibi problemler yaşamadan fiziksel sunucunuzu yönetebilirsiniz.

Yüksek performanslı bilgi işlem seçeneklerine sahip özel sunucular, yoğun veri iş yükleri için tamamen özelleştirilebilir.

Sunucunuzun yapılandırmasını RAM, SSD sabit diskleri, bant genişliği seçenekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Kapteyan Monitoring, altyapınıza benzersiz bir bakış açısı sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Başarısız kontroller gerçekleştiğinde bildirimde bulunulmasını seçebilirsiniz, böylece daha az beklenmedik kesinti ve işinizi büyütmeye odaklanmak için daha fazla zamanınız olur ve %99,9 uptime garantisi ile birlikte.

Bize Ulaşın
 • 1000 Mbps !

  Tüm sunucu paketlerimizde 1000 Mbps internet ile yüksek performans.

 • Haftalık Yedekleme

  Verilerinizi haftalık yedekleme paketleri ile güvene almak mümkün!

 • Destek Talebi ile Destek!

  Tüm hizmetleriniz için 7/24 destek talebi üzerinden destek almak mümkün!

 • 24 Saat İçinde Teslim!

  Seçtiğiniz konfigürasyonlara göre sunucunuz en fazla 24 saatte hazır.

 • Yedekli Enerji

  Sunucularımız yedekli enerji sistemi ile kesintiye uğratmadan daima açık.

 • Hat Grafiği

  Sunucunuza ait internet kullanımını anlık olarak görebilir ve yönetebilirsiniz.

Karar vermekte zorlanıyor musunuz ?

İhtiyacınıza yönelik paketi seçmek için bizimle irtibata geçin.

Kesintisiz Enerji

Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır. Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir.

Yapı

Datacenter ihtiyaçları için özel olarak dizayn edilmiş binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, noc,datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır. Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile alakalı sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

— Kiralık Sunucu / Dedicated Server nedir?

Kiralık sunucu, kendi fiziksel kaynaklarına sahip tamamen size fiziksel olarak dedike edilmiş / özel tanımlanmış hizmetlerdir. Diğer paylaşımlı hizmetlerdeki gibi yazılımsal / sanallaştırma olarak kaynaklar izole edilmez. Direkt olarak fiziksel makine size ait şekilde konumlandırılır.

— Fiziksel Sunucularımız Hangi İşletim Sistemini Destekliyor?

Fiziksel sunucularımız üzerine dilediğiniz işletim sistemi kurulumu tarafımızca sağlanabilir. Dilerseniz uPnP protokolü aracılığıyla IPMI erişimi ile sizde sunucunuzu 7/24 kontrol edebilirsiniz. Özel kurulum ya da dilediğiniz taktirde tarafımızca ücretsiz KVM de sunulmaktadır.

— Neden Fiziksel Sunucu Tercih Etmeliyim?

Fiziksel sunucu hizmetlerimiz, donanımsal olarak sadece size ait kaynaklara sahip olduğu için önemli ya da yüksek ölçekli projelerinize ev sahipliği etmektedir. Bu sayede diğer hizmetlerden tamamen bağımsız /dedike olarak yayın sağlayabilirsiniz. Özel projeleriniz için yedeklilik ve sürdürülebilirlik açısından Cluster mimarileri konusunda da desteğimiz bulunmaktadır!

— Dedicated Sunucuları Aylık ve Yıllık Kiralanabiliyor mu ?

Dedicated hizmetlerimiz minimum aylık olarak ödeme periyodlarına sahiptir. Bir ay ve daha uzun sürelik bir periyod ile ödeme sağlamak istiyorsanız; tarafımız ile iletişime geçmeniz durumunda sağlanabilir. Uzun dönem kiralamalarda şirketimiz tarafından indirim sağlanmaktadır.

— Taahhütlü / Sözleşmeli Olarak mı Hizmet Alacağım?

Fiziksel sunucularımız için genel hizmet politika sözleşmemiz mevcuttur. Ancak istenilen ek gereksinim ve teminatlar için şirketler ya da tüzel kişiler arasında sözleşmeler yapmaktayız. Dilediğiniz taktirde projenize özel sözleşme hazırlanıp, yetkililerimiz sizin ile detayları görüşmek adına iletişime geçmektedir.